•

A było to tak.. Dawno, dawno temu za Stumilowym Lasem w pewnym małym miasteczku o nazwie Gryfino, mieszkało bardzo dużo dzieci, które bardzo się nudziły. Dlatego postanowiono wybudować dla nich przedszkole, w którym będą mogły się uczyć i bawić. I tak się stało w 1986 roku powstało nasze przedszkole.

Opiekowały się nim Polskie Koleje Państwowe, czyli kolejarze.
        Pani Janina Tokarska była przez długie lata dyrektorem przedszkola i starała się aby było w nim wesoło, a dzieci były szczęśliwe.

Tak dawno temu tak wyglądało nasze przedszkole. Czy poznajecie te miejsca? Poproś mamę lub tatę by pomogli Ci je rozpoznać.

W roku 1992 przedszkolem naszym zaczęło się opiekować miasto i wówczas do przedszkola mogły już chodzić wszystkie dzieci. W kilka lat później nasza pani dyrektor Janina Tokarska  odeszła na zasłużoną emeryturę, a kierownictwo objęła pani Grażyna Szumińska - Michalska, która pełniła tę funkcje do 1999 roku. Po niej obowiązki dyrektora przedszkola przejęła pani Ewa Januszewska, która po wspaniałych 20 latach przeszła na zasłużoną emeryturę. Od roku 2019 obowiązki dyrektora pełni pani Małgorzata Pijanka

Na pewno jesteście ciekawi skąd wzięła się nazwa naszego przedszkola.

A było to tak.

Pewnego razu do przedszkola przyszedł mały chłopiec o imieniu Krzyś, który nie rozstawał się ze swoim pluszowym misiem. Z nim się bawił, z nim jadł, a nawet spał. Ten pluszowy miś był dla niego czymś więcej niż zwykłą zabawką był prawdziwym przyjacielem. Ulubioną książeczką Krzysia był "Kubuś Puchatek" Aleksandra Milne. W ten właśnie sposób narodził się pomysł nazwania naszego przedszkola jego imieniem. W roku 2000 patronem naszego przedszkola stał się Kubuś Puchatek - miś o małym rozumku, ale ogromnym serduszku.

Oto fotografie ilustrujące to ważne wydarzenie.

Od tej pory w naszym przedszkolu zadomowiły się 4 grupy wiekowe, a mianowicie: najmłodsi przyjaciele to oczywiście Maleństwa,  następnie Króliczki, Tygryski oraz najstarsza grupa - Puchatki. Od tego czasu nasze przedszkole się zmieniło szczególnie jego wystrój oraz zagościła 5 grupa Pszczółki na ten cel została przeznaczona sala gimnastyczna. W naszym przedszkolu znajduje się gabinet logopedy i pedagoga ora pielęgniarki, Kubusiowa garderoba, gdzie przechowywane są stroje do różnego rodzaju przedstawień. Mamy również ogród botaniczny, który co roku jest wzbogacany w nowe rośliny, krzewy, drzewka.

Witamy wszystkich miłośników pluszowych misiów w naszym gronie, życzymy uśmiechu i słodkich jak miód chwil, spędzonych razem z nami. To tu nauczycie się pomagać młodszym, nie być obojętnym na krzywdę innych, nauczycie się bacznie obserwować piękny świat, który nas otacza, poznacie wiele ciekawych zabaw i gier, a przede wszystkim będziecie otoczeni troskliwą opieką całego naszego personelu.

Wierzymy że wybór naszego przedszkola będzie pierwszym właściwym wyborem drogi edukacyjnej Państwa dzieci.